کنکور پزشکی ایتالیا

foto_ammissione.jpg

کنکور پزشکی ایتالیا بستگی به سهمیه هر دانشگاه دارد. هر ساله دانشگاه های مختلف ایتالیا برای خارجی های غیر اروپایی تعداد محدودی را مشخص می کنند. داوطلبان بعد از امتحان زبان کنسولگری، یک امتحان دیگر زبان هم باید بدهند (که می تواند سوالات علمی هم باشد). بعد از قبولی در امتحان زبان ، نوبت به امتحان تست می رسد. سوالات برای تمام داوطلبان یکسان می باشد. اما در مورد خارجی های غیر اروپایی با توجه به سهمیه مشخصه دانشگاه ، دانشجو پذیرغته می شود.

همه چیز بستگی به تعداد شرکت کنندهای غیر اروپایی دارد. یعنی اگر دانشگاهی برای سال 2008 تعداد درخواستی دانشجویان غیر اروپایی را 10 نفر در نظر گرفته باشد، و تعداد شرکت کنندگان 9 نفر باشد. معمولا هر 9 نفر را قبول می کنند(البته باید امتحان زبان را پاس کرده باشند).
ولی اگر تعدادشان 11 نفر باشد، در اینمورد هر کسی که در بین خارجی ها کمترین جوابها را داده باشد، حذف می شود.
لازم به توجه هست که دانشجویان چینی برای خودشان سهمیه ی جداگانه دارند و اغلب آلبانی ها و یوگسلاوها رقیب های جدی می باشند.
اینکه چند نفر خارجی شرکت می کند، کسی نمی داند، و دانشگاه این اطلاعات را هم در اختیار قرار نمی گذارد، مگر اینکه مستقیم به اداره خارجی های دانشگاه مزبور مراجعه کنی، و در اینصورت تنها می توانی اطلاعاتی در مورد سال قبل بدست بیاری.
معمولا شهرهای کوچک شانس بیشتری برای قبولی دارد، ولی این قاعده کلی نیست...
برای نمونه می توانید سوالات کنکور چند سال پیش را مطالعه کنید.

اپرون

/ 5 نظر / 29 بازدید
نفيسه

سلام چه جالب منظورت اينکه امتحانشونو رلسخوش به حالشون.البته من خودم دانشجوی زبان ايتاليايی هستم.ولی از حال بچه های پزشکی خبر دارم. در هر صورت وبلاگ با حالی داری

سينا

خدا بايد شانس به آدم بده تا مردم زياد ثبت نام نکنند.

اکبر

پيروز جان سلام اگه ميشه لطف کن و دقيق برام بگو چيکار کردی تو ميلان برای راه اندازی کرسی زبان فارسی تا راهنمائيت کنم. ايا دانشگاه ميلان هم آمادگی خودشو اعلام کرده؟

حامد

سلام به دوست عزیزم حالت چطوره؟ببخشید که چند وقتی نتونستم بهت سر بزنم راستی من یه کمی آپیدم خواستی یه سری بزن فعلا بای

یاسمن

جدا از شما ممنونم راهنمایی خوبی به من دادید