دانشمندان درمانی موسوم به “اسب تروا” ابداع کرده اند که طی آن یک سلول نانو، به سل

به گزارش خبرنگار سایت پزشکان بدون مرز به نقل از رویترز ،   در مقابل درمانهای کنونی که داروهای شیمی درمانی به بیمار سرطانی تزریق شده و این داروها سلول های سالم و سرطانی بیمار را هدف آماج حملات خود قرار می دهند، درمان اسب تروا این توانایی را دارد تا بطور مستقیم سلول های سرطانی را با داروهای شیمی درمانی هدف قرار دهد.

دکتر “جنیفر مک دیارمید” و دکتر “هیمانشو برامبات” از دانشگاه سیدنی می گویند: به موفقیت ۱۰۰ درصدی در زنده نگه داشتن موش‌های مبتلا به سلولهای سرطانی انسانی دست یافته اند. این جوندگان طی دو سال گذشته تحت درمان “اسب تروا” قرار گرفته بودند.

دانشمندان قصد دارند آزمایش های بالینی این درمان را طی ماهه های آینده بر روی انسان آغاز کنند. آزمایش های انسانی این سامانه انتقال سلولی، هفته آینده در مرکز سرطان پیتر مککولام در بیمارستان سلطنتی ملبورن و در آستین در دانشگاه ملبورن آغاز می شود.

جزئیات این درمان در جدیدترین شماره نشریه زیست فناوری نیچر منتشر شده است.

در این درمان، مینی سلول هایی موسوم به (ابزار انتقال EnGenelC ) و به اختصار EDV به سلول های سرطانی چسبیده و وارد آن می شود.

موج نخست این مینی سلول ها، مولکول های اسید ریبونوکلئیک siRNA آزاد می کند که تولید پروتیین‌هایی مقاوم کننده سلول سرطانی در برابر شیمی درمانی را متوقف می نماید.

موج دوم سلول‌های EDV که توسط سلول‌های سرطانی پذیرفته می شود، داروهای شیمی درمانی را آزاد می کنند و به مرگ سلول سرطانی می انجامد.
به گفته پژوهشگران، زیبایی این درمان در این است که سلولهای EDV همانند اسب تروا عمل می کند. این سلول ها به دروازه های سلول های بیمار رسیده و همیشه امکان ورود به سلول ها را می یابند.

/ 3 نظر / 26 بازدید
شورتکات ایتالیا

سلام اگه موافق باشىد ميخوايم ۲۰ تا ۲۵ وبلاگ نويسى كه در مورد ايتاليا، زبان ایتالیایی مطلب مينويسند رو در جايى دوره هم جمع كنيم و طييعتا خواننده گان هر وبلاگ رو هم به اون مكان دعوت كنيم . در حقيقت قصد تشكيل اجتماعى بزرگتر از هواداران ايتاليا و زبان ایتالیایی رو داريم كه با كمك شما لیدران از نظرِ اطلاعاتى حمايت ميشن علاقمندانی كه در حال حاضر به طورِ پراكنده در نت در جستجوى اطلاعات مورد نظرِ خودشون ميگردان هدف ما از ايجاد اين تالار گفتگو تنها جايى براى گپ زدن و گفتگوى دوستانِ و به اشتراك گذشتن اطلاعات مى باشد اين كار حمايت وبلاگ نويسان ِ بزرگى همچو شما رو طلب میکنه تا اين كار به بهترين نحو انجام بشه. و هر وبلاگ نويس در زمينِ فعاليت ِ خود هر اون furom هم به فعاليتِ خودش ادامه خواهد داد به همين منظور پس از اينكه چندين تالار گفتگو رو مورد بررسى قرار داديم و با admin هاى آنها تماس گرفتيم، سر انجام Forum applyabroad رو مناسب ترين furom ديديم كه از نظرِ محتوا و حال و هواى سايت با ما همخوانى دارد ،و اونها قول همكارى با ما وبلاگ نويسن رو دادند. مجموعا در بلاگفا ، پرشن بلاگ، ميهن بلاگ و blogsopt... چيزى حدود ۱

شورتکات ایتالیا

... چيزى حدود ۱۰ وبلاگِ active و ۴-۵ وبلاگِ بسيار active وجود داره كه ما به تمام آنها اين دعوتنامه رو فرستاديم به همين منظور انجمنِى با نام ايتاليا در اين forum ايجاد شده. نكته يى كه بايد ياد آورى كنم ، در صورت امكان،لطف كنيد با نام وبلاگ ِ خود يا اسمى كه شما رو در وبلاگتان مى شناسند در اين فروم ACCOUNT بسازيد كه قابل شناسايى براى همه بازديد كنندگان خود و وبلاگ هاى ديگر باشيد لطفا در صورتى كه مايل به همكارى هستيد در وبلاگ ِ خود نيز اطلاع رسانى كنيد قبلا از همکاری تان متشكرم shortcut italia

حسن

سلام من پسری هستم که به 8 زبمون مسلط هستم ابتدا می خواستم پیشنهاد تبادل لینک بدم اگر اومدی تو وبلاگم یک نظر خوصوصی بنویس و چگونگی طبقه بندی برای آموزش زبان به من ید بده چون در حال حاضر من آموزش های توی وبلاگم رو از وبلگ این و اون و اکثرا خارجی بیرون می کشم میش من توقسمت آموزش ایتالیائیم او 47تادرس رو بندازم تو وبلاگم اگه میشه تا پایان امروز جوابمو بده فعلا بای http://101lngueages.blogfa.com ww.hassan007@yahoo.com