سیم کشی دوباره مغز با نانولوله های کربنی

دانشمندان استفاده آتی از نانولوله های کربنی برای جایگزین کردن برخی نورونهای عصبی را به سیم کشی دوباره مغزی تشبیه کرده اند.

به گزارش خبرگزاری مهر، تحقیقات جدید دانشمندان در ایتالیا و سوئیس نشان داده است در آینده ای نه چندان دور نانولوله های کربنی می توانند به عنوان مواد سازنده و احیا کننده مغزی به کار گرفته شوند.

نتایج این مطالعه که به تازگی در نشریه "فناوری نانو طبیعی" منتشر شده است دریچه های امیدوارکننده ای برای رفتن ضایعات مغزی در بیماران آسیب دیده مغزی می گشاید.

این مطالعه جدید نشان می دهد نانولوله های کربنی که همچون نورونها از ضریب رسانایی الکتریکی بسیار بالایی برخوردار هستند، می توانند تماسهای بسیار محکمی با غشاهای سلولی نورونی برقرار کنند.

برخلاف الکترودهای فلزی که هم اکنون در تحقیقات و کاربردهای پزشکی به کار گرفته می شوند، نانولوله های کربنی می توانند راههای میان بری بین بخشهای مختلف نورونی ایجاد کرده و تحریک پذیری عصبی را ارتقا بخشند.

بر اساس گزارش سایت "ای.پی.اف.ال" این مطالعه جدید راه را برای ارائه عرصه جدیدی از مهندسی عصبی و استفاده از نانواعضای مصنوعی در جراحیهای مغزی هموار می سازد.
/ 1 نظر / 39 بازدید
آرش

سلام من تازه وبلاگ تون رو دیدم شما ایتالیا تحصیل کردین در رشته پزشکی میشه تلفن تماسی یا ایمیلی بدین با شما تماس بگیرم میخواستم با شما مشورت کنم