اولین مجله علمی میکروب شناسی ایران به زبان انگلیسی منتشر می شود

خبرگزاری دانشجویان ایران - علوم پزشکی تهران 

 نائب رئیس انجمن میکروب شناسی ایران از انتشار اولین مجله علمی میکروب شناسی کشور به زبان انگلیسی خبر داد.

دکتر محمدمهدی فیض آبادی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه علوم پزشکی تهران گفت: مجله علمی میکروبیولوژی ایران دربرگیرنده بخش های مختلفی از مجله میکروب شناسی، پزشکی، دامپزشکی، محیط زیست، میکروب شناسی کاربردی و بیوتکنولوژی میکروبی است.

وی افزود: هر بخش دارای هیات تحریریه تخصصی بوده  و لذا از نظر کیفیت علمی، گروه های متخصص نسبت به بررسی و پذیرش مقالات در شورای سردبیری اقدام می کنند.

دکتر فیض آبادی به اعضای هیأت تحریریه مجله اشاره کرد و گفت: این اعضا از بین اساتید و محققین برجسته ایران و سایر کشورها انتخاب شده اند.

 

وی تصریح کرد: با توجه به موج فشارهای بین المللی که باعث شده است تا برخی از مقالات علمی کشور به دلایل مختلف در مجلات علمی معتبر چاپ نشود، ما سعی کردیم با تأسیس یک مجله علمی بین المللی این خلا را پر کنیم.

دکتر فیض آبادی با بیان اینکه انتشار چنین مجله ای از وظایف انجمن میکروب شناسی ایران است، تأکید کرد: این نشریه علمی-پژوهشی که به صورت فصلنامه منتشر می شود، شامل مقالات پژوهشی است. مقالات مروری جز در موارد دعوت هیأت تحریریه از نخبگان و دانشمندان ایرانی و خارجی قابلیت چاپ ندارند.

وی به کیفیت مقالات علمی مجله اشاره کرد و گفت: در این زمینه دقت لازم به عمل خواهد آمد به طوریکه این مجله با تعداد محدود مقالات و با کیفیت ، آینده ای روشن را برای خود ترسیم می کند.

دانشیار دانشگاه علوم پزشکی تهران که مدیرمسئول و سردبیر این مجله است. در پایان از تمامی اساتید و پژوهشگران کشور که علاقمند به همکاری با مجله در بخش های مختلف هیات تحریریه، هیات داوری و گروه مشاوران هستند، درخواست کرد تا از طریق پست الکترونیک به آدرس mfeizabadi@tums.ac.ir با مدیر مجله تماس برقرار کنند.

/ 0 نظر / 12 بازدید